رفع مشکلاتی که در حال پوشیدن مانتو به آن بر می خوریم؟

بازدید: 3,003 بازدید

توضیحاتی درباره رفع اشکالات مانتو در زمان پوشیدن

مانتو از جمله پوشیدنی می باشد که در بین بانوان بسیار پر طرفدار می باشد. اما همین پوشیدنی محبوب دارای مشکلاتی می باشئ که در این مقاله سعی کرده ایم به بیان رفع مشکلات پوشیدن مانتو اشاره کنیم.برای دوخت مانتو زیبا و بی نقص باید با نکات ظریف و دقیق رشته خیاطی آشنا باشید. با رعایت این نکات، کیفیت دوخت لباس های خود را افزایش دهید.

رفع ایرادات اندامی

در زمان اندازه گیری برای رسم الگوی مانتو، باید به ایرادات اندامی توجه داشته باشید. مشکل اندامی باید در کنار اندازه،  یادداشت شود تا در زمان رسم الگو اشکال اندامی برطرف شده تا لباسی خوش فرم دوخته شود.

برخی از ایرادات اندامی

 • اختلاف زیاد قد بالاتنه پشت و جلو: زمانی که اختلاف قد بالاتنه پشت و جلو بیشتر از 7 سانت باشد، باید بعد از رسم الگوها، عمل ووتاژ را انجام داد.
 • دور سینه بزرگتر از دور باسن: اندام دارای سینه بزرگتر از باسن، به نام اندام ورزشکارانه مشهور هستند. برای رسم الگو اندازه دور سینه در نظر گرفته می شود.
 • سینه های برجسته: در این ایراد اندامی اختلاف دور سینه با دور باسن حدود 5 سانتی متر است ولی در ظاهر بیشتر به نظر می آید.
 • باسن های برجسته تر از پشت: در افرادی که بزرگی باسن در قسمت پشت جمع شده است،باید تغییراتی در الگوی پشت اعمال شود.

فوت کوزه گری برای دوخت لباس هایی بدون نقص و زیبا

 • اولین نکته برای دوخت مانتو و یا هر لباس زیبا، انتخاب یک پارچه با کیفیت می باشد. انتخاب یک پارچه با کیفیت و مرغوب، بر کیفیت دوخت لباس تاثیر فراوانی می گذارد. برای صرفه جویی در هزینه دقت داشته باشید، پارچه را به اندازه لازم خریداری کنید.
 • برخی از پارچه ها بعد از شستشو، تغییر سایز می دهند که به اصطلاح به آن آب رفتن پارچه می گویند. اگر پارچه لباس قبل از برش و دوخت شسته نشود، ممکن است لباس بعد از شستشو کوچک شده و فرم اولیه خود را از دست بدهد. قبل از برش پارچه، حتما آن را با آب سرد بدون مواد شوینده بشویید و بعد از خشک شدن، به خوبی پارچه را اتو کنید.
 • برای برش پارچه مانتو حتما از قیچی تیز استفاده کنید. برش پارچه مهمترین و اصلی ترین مرحله خیاطی می باشد. برش های صاف و پیوسته در نتیجه استفاده از یک قیچی با کیفیت و تیز ایجاد می شوند.
 • از یک چرخ خیاطی مناسب و خوب استفاده کنید.
 • بعد از هر مرحله دوخت، حتما درزها را اتو کنید.
 • از لایی مناسب برای ایجاد استحکام پارچه استفاده کنید.
الگو مانتو برای دوخت لباس هایی بدون نقص و زیبا
الگو مانتو

چرا پایین مانتو باز می ماند؟

دلیل باز ماندن جلو مانتو، شکم بزرگ است. خانم هایی که شکم بزرگی دارند، باید در زمان دوخت لباس دقت کنند که حتما به قسمت پایین لباس خود کمی اضافه کنند. برای اینکار می توانید در هنگام رسم الگو بعد از تکمیل الگو، در قسمت پایین الگو 2 الی 4 سانتی متر به الگو اضافه کرده و دوباره خط جدید را به انتهای خط یقه وصل کنید. در زمان دوخت مانتوی بلند برای خانم هایی که شکم خیلی بزرگی دارند، اندازه 4 سانتی متر و برای خانم های که شکم کوچکتری دارند، 2 سانتیمتر اضافه کنید. برای دوخت مانتو کوتاه و بالای زانو لازم است 5/1 تا 3 سانتی متر اضافه کنید. 

چرا جلو مانتو باز می ماند؟

در برخی مواقع به دلیل بزرگ بودن سینه ها و یا تنگی مانتو، جلوی لباس کشیده شده و باز می ماند. در این مواقع قسمت دکمه خور روی هم قرار نگرفته و به طرف پهلوها کشیده می شود.  برای رفع این اشکال باید در زمان رسم الگو، فضایی اضافی در قسمت دور سینه ایجاد شود تا کشیدگی برطرف گردد. برای این کار می توان یک پنس 1 الی 5/1 سانتیمتری از نوک سینه  بر روی خط CF یا خط مرکزی جلو گرفته و ببندید . سپس خط روی هم گرد و خط دکمه خور جدید را رسم کنید.

چرا جلو مانتو باز می ماند؟​

چرا آستین مانتو پیچ می خورد؟

هنگامی که آستین مانتو پیچ می خورد، مشخص می شود که خیاط در الگوی آستین، کنترل الگو را انجام نداده است. برای کنترل الگوی آستین، باید ابتدا کنترل حلقه، سپس بازو و در آخر مچ را انجام  دهید. متر را در حالت ایستاده گذاشته و روی الگوی بالاتنه، اندازه حلقه را مشخص کنید. سپس اندازه حلقه را در قسمت آستین اندازه گرفته و در صورت مغایرت داشتن رفع اشکال  کنید.

برای دوخت آستین مانتو باید وسط حلقه آستین را مشخص کرده چرت بزنید. همچنین قسمت سرشانه لباس را  چرت بزنید. برای دوخت آستین باید ابتدا خود حلقه را یک دور چرخ کرده و سپس به لباس متصل کنید. حتما چرت ها را روی هم گذاشته و دوخت آستین را انجام دهید.

چرا پایین مانتو کج می شود؟

برای برطرف کردن کج شدن پایین مانتو و یا پیچ خوردن سجاف لباس توجه داشته باشید که اندازه سجاف لباس حتما در قسمت پایین حدود 10 سانتی متر باشد. برای جلوگیری از کج شدن پایین لباس می توانید در زمان دوخت پایین لباس،  سجاف را به لبه لباس ندوزید و مقدار 5/0  الی 1 سانتی متر سجاف  را بالاتر آورده و سپس پایین لباس را بدوزید.

چرا مانتو چروک می شود؟

یکی از دلایلی که مانتو چروک می شود، لایی پرشین مورد استفاده  در جلو لباس می باشد. لایی پرشین که برای ایجاد استحکام و خوش فرم شدن لباس به قسمت جلویی لباس چسبیده می شود، باید با دستگاه های با کیفیت و تخصصی به پارچه چسبیده شود.

لایی و یا آستر مانتو مناسب و دارای کیفیت خوب، موجب می شود تا لباس خوش فرم و دارای ثبات خوبی باشد. همچنین لایی نمی گذارد لباس خیلی چروک شود.

همچنین به یاد داشته باشید برای رفع چروک مانتو حتما بعد از هر شستشو لباس خود را به خوبی اتو کنید.

چرا برخی از لباس ها در زمان پوشیدن بد می ایستد؟

چرا مانتو بد می ایستد؟ یکی از سوالاتی است که بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند. در برخی مواقع در زمان پوشیدن مانتو، شاهد ایجاد چین هایی افقی در ناحیه پشت کمر هستیم.  دلیل ایجاد این چین ها قوس کمر زیاد فرد می باشد. برای برطرف کردن این اشکال می توان در زمان رسم الگو بر روی خط کمر در الگوی پشت، حدود 1 الی 2 سانتیمتر مشخص کرده و یک درز تا خط پهلو بگیرید. این پنس در خط پهلو صفر می شود. این پنس بر روی الگوی پشت بسته می شود. در انتها خط راستای الگو را اصلاح می کنید.

طراحان الگو تولیدی مانتو کی کی میس با رفع این گونه نواقص محصولی بی عیب و با کیفیت در اختیار مشتری قرار می دهند. برای مشاهده محصولات به صفحه مانتو مزونی مراجعه کنید.

چرا برخی از مانتو ها در زمان پوشیدن بد می ایستد؟​

تیم کی کی میس با طراحی منحصر به فرد و با کادری مجرب به طراحی و تولید مانتو به صورت عمده می پردازد. مدل های عرضه شده توسط تولیدی کی کی میس به دلایل سلبقه چندین ساله در این حوزه باعث شده تا تمامی این مشکلات را پشت سر بگذارد و محصولی بدون نقص در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. 

تیم تولیدی عمده مانتو کی کی میس با توجه به ظرفیت نیروی انسانی خود به تولید مانتو عمده بهاره، مانتو عمده تابستانه، مانتو عمده پاییزه، مانتو عمده زمستانه و …. با تیراژ بالا و ارسال به تمامی استان ها با بهترین کیفیت اقدام کرده است. مشتریان گرامی می توانند به صفحه فروشگاه مراجعه کرده و تمامی محصولات را با توجه جزئیات و رنگ بندی انتخاب کرده و به صورت غیر حضوری و یا حضوری اقدام به خرید محصول نمایند.

دسته‌بندی بلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

10 پاسخ به “رفع مشکلاتی که در حال پوشیدن مانتو به آن بر می خوریم؟”

 1. سلام وقت بخیر چرا همیشه جلوی مانتو باز میمونه حالت هشتی میگیره،حتی اگ فردزیادچاق نباشه مثلا دورباسنش۱۱۵ باشخ

  1. سلام، وقت بخیر
   لطفا با اطلاعات تماس درج شده در صفحه تماس با ما تماس گرفته تا شما را به یکی از خیاط ها ماهر تولیدی متصل بفرمایند.

   1. سلام، وقت بخیر
    لطفا با اطلاعات تماس درج شده در صفحه تماس با ما تماس گرفته تا شما را به یکی از خیاط ها ماهر تولیدی متصل بفرمایند.

   1. سلام، وقت بخیر
    لطفا با اطلاعات تماس درج شده در صفحه تماس با ما تماس گرفته تا شما را به یکی از خیاط ها ماهر تولیدی متصل بفرمایند.

 2. من مانتوخریدم اینترنتی حالا پشتش یه دوخت داره آیا عادیه
  مدل مانتو بلند جلو بسته تابستونی
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام، وقت بخیر
   بستگی به مدل مانتو انتخابی شما دارد. در بعضی از مانتو ها عادی بودی و دیگر مانتو غیر عادی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت